Csm bild 2 fc5bc8a881

A CO TAKHLE CHUŤOVÉ BUŇKY PODRUHÉ …? ČOKOLÁDA, NĚCO NAKUPOVÁNÍ, POTOM RELAX U NEZIDERSKÉHO JEZERA

27.04.2019 Odjezd: 08:00 530,- Kč Ludvík Vaverka, Ivana Vaverková
číslo akce: 2019-01

Zastávka – přes Rosice – přes Brno-Kampus – kolem Bratislavy – Kittsee (návštěva známé rakouské čokoládovny Hauswirth, kterou založil roku 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni) – přejezd do Parndorfu, návštěva jednoho z největších rakouských nákupních center Fashion Design Outlet Center Parndorf (je zde několik set obchodů a provozoven, část centra je postavena zcela netradičně formou otevřených ulic s malými domky, ve kterých jsou zvenku přístupné jednotlivé obchody prakticky všech světových oděvních značek, výrobců obuvi, kosmetiky, sladkostí – např. firemní prodejna Lindt a Manner, sportovního zboží, obchody prodávají značkové zboží za značně výhodných cenových relací oproti České republice – odjezd do Neusiedel am See – procházka a relax u Neziderského jezera (jedno z největších a nejznámějších jezer v Rakousku) – kolem Bratislavy– přes Brno-Kampus – přes Rosice – Zastávka

Hrad sovinec

PRO PÁNY LETADLA, PRO DÁMY KYTIČKY A HRAD Z POHÁDEK PRO VŠECHNY

18.05.2019 (SO) Odjezd: 08:00 470,- Kč Ludvík Vaverka, Ivana Vaverková
číslo akce: 2019-02

Zastávka – Rosice, Brno-Kampus (pro nástup brněnských účastníků) – Vyškov (prohlídka Muzea letecké a pozemní techniky, uvidíme 30 exemplářů vojenských letadel, 7 vrtulníků, letecké exponáty, součástky výstroje letců, motory, pozemní techniku, atd.) – hrad Sovinec (rozsáhlý hradní komplex založený pány ze Sovince v 1. pol. 14. století, krásný a romantický hrad) – Paseka (návštěva jedinečného unikátního arboreta „Makču Pikču“ v podhůří Nízkého Jeseníku, které bylo založeno na bývalé skládce (!) a svojí polohou zajišťuje unikátní mikroklima, k prohlídce je až 3 200 druhů rostlin z celého světa) – Olomouc – Zastávka.  

Img 20160603 153230

KOUKNEME SE Z ROZHLEDNY, PROHLÉDNEME ZÁMKY, PROJDEME SE HORAMI, LESY, TAM A ZPÁTKY

13.-16.06.2019 (ČT-NE) Odjezd: 06:30 1 390,- Kč / 1 790,-Kč Ludvík Vaverka, Ivana Vaverková
číslo akce: 2019-03

1. den: Zastávka – Rosice a Brno-Kampus – Hradec Králové – Krňovice (prohlídka Podorlického skanzenu, kde jsou soustředěny architektonické a technické památky Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší) – Náchod (prohlídka renesančního zámku, k významným majitelům patřil i český král Jan Lucemburský. K nejcennějším exponátům na zámku patří dvě série bruselských tapisérií z poloviny 17. století, knihovna, soubor obrazů z piccolominské rodové galerie a sbírka květinových zátiší, která patří mezi největší u nás. Projdeme se zámeckou francouzskou zahradou i anglickým parkem) – Rokytnice nad Jizerou (ubytování).

2. den: Rokytnice nad Jizerou – (lanovkou na Horní Domky, odtud k horskému hotelu Štumpovka, Labské boudě, okolo Dívčích kamenů k bývalé Petrově boudě. Naším cílem bude chata Špindlerovka. Původní bouda byla postavena Františkem Špindlerem v roce 1784. V 19. století dvakrát vyhořela, po požárech však byla vždy opravena. Dnes wellness hotel) – Špindlerův Mlýn – Rokytnice nad Jizerou. Chůze celkem 15 km.

3. den: Rokytnice nad Jizerou – Harrachov/Piechowice – Kamienna Góra – Krzeszów – evropská perla baroka, hlavní poutní místo Laskavé Matky Boží. Tento barokní skvost kandiduje na zapsání do seznamu UNESCO. Do barokní baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve zdejším cisterciáckém opatství bylo umístěno mauzoleum slezských Piastovců, kteří vymřeli v roce 1368. Autorem výzdoby vstupního portálu a fasády je český barokní sochař Ferdinand Maxmilián Brokoff) – Walbrzych – zámek Książ (založený v polovině 13. století, patří k největším a nejkrásnějším polským zámkům – má 400 místností. V roce 1941 byl zkonfiskován ve prospěch III. říše, následně byl přestavěn a v letech 1943–1945 využíván jako sídlo gestapa. V 70. letech 20. století prošel kompletní rekonstrukcí. Na zámku je vystaveno několik řad výtvarného umění, historického nábytku a skla. V ceně vstupenky je i prohlídka palmové zahrady a teras) – Lubawka/Žacléř – Rokytnice nad Jizerou.

4. den: Rokytnice nad Jizerou – Janské Lázně (procházka „Stezkou v oblacích“ ve výšce 45 m – důmyslná konstrukce, která nám nabízí i průchod podzemím nebo sjezd tobogánem z vrcholku dolů) – Horní Maršov – Temný Důl (Infocentrum Veselý Výlet a odtud procházka k lesnímu hrádku Aichelburg – romantický lesní hrádek, nacházející se vysoko nad řekou Úpou na lesnatém úbočí Světlé hory u obce Temný Důl. Byl postaven v roce 1863 na počest hraběte Berthodla Aichelburga, bývalého majitele panství a šlechtice, který se významně zasloužil o zlepšení životní úrovně svých poddaných a rozvoj průmyslového podnikání na Maršovsku) – Brno. Chůze cca 4 km.

Vltava na kvild%c4%9b

SKRZ ŠUMAVSKÉ SKLO VIDÍM JEZERO, VIDÍM ZÁMKY, HRADY, KOPCE, TAKÉ KRÁSNÁ MĚSTA, PAMÁTKY A OBCE

05.-08.09.2019 (ČT-NE) Odjezd: 06:30 1 560,- Kč / 2 090,-Kč Ludvík Vaverka, Ivana Vaverková
číslo akce: 2019-04

1. den: Zastávka – přes Rosice a Brno-Kampus - D1 – Humpolec – Chýnov – Soběslav – Český Krumlov (prohlídka jihočeského šperku na břehu Vltavy, od roku 1992 památka UNESCO; návštěva zámku – sídlo Rožmberků i Schwarzenberků, po Pražském hradě druhá největší šlechtická rezidence v ČR; procházka městem – křivolaké uličky lemované středověkými domy; volno na občerstvení a individuální prohlídku) – Prachatice – Vimperk – Železná Ruda (ubytování).

2. den: Železná Ruda – Kvilda – turistická vycházka k prameni Vltavy a zpět na Kvildu, volno na oběd a individuální prohlídku Kvildy – přejez autobusem k Jezerní slati – Jezerní slať (procházka po povalovém chodníku k vyhlídkové věži, ze které je krásný pohled na slať a okolí) – Železná Ruda.

3. den: Železná Ruda – Bavorská Železná Ruda – Zwiesel – Deggendorf – Památník Walhalla (tato novoklasická budova, která jakoby sem byla přemístěna z antického Řecka a je napodobeninou římského Pantheonu. Vystavěna byla Ludvíkem I. Bavorským jako síň slávy celého národa a ukrývá památník každé významné osobnosti spojené s německým jazykem. Uvidíte busty např. Martina Luthera, Karla Velikého, Marie Terezie, Immanuela Kanta, Josepha Haydna, ale i Mikoláše Koperníka a J. G. Mendela) – Regensburg (prohlídka centra krásného města ležícího na řece Dunaj, které je díky více než devíti stům historických budov zařazeno do světového dědictví UNESCO; Kamenný most, mistrovské dílo středověkého stavitelství; Goliášův dům s nádhernými freskami; centrem města je katedrála sv. Petra – nejvýznamnější gotická památka v Bavorsku – skleněné vitráže z přelomu 13. a 14. století; exteriér Staré radnice ze 13. století; brána „Porta Praetoria“, což je severní brána někdejšího římského tábora Castra Regina, klenba brány byla postavena kolem roku 179 po Kristu, exteriér zámku Thurn-Taxisů; Wurstkuchl, nejstarší výrobna bavorských klobás, která tu funguje už od 17. století. Volno na individuální prohlídku města i na ochutnávku klobásků) – Deggendorf – Zwiesel – Alžbětín (možná zastávka na hraničním nádraží, kde státní hranice prochází přímo peronem a nádražní budovou) - Železná Ruda. 

4. den: Železná Ruda – hotel Rixi (procházkou k Čertovu jezeru a zpět) – Hojsova Stráž (první orloj na Šumavě, postavený podle orlojů italského stylu – součástí orloje je stroj s čtyřiadvacetihodinovým číselníkem, otočnými kruhy a rafijemi, které kromě středního slunečního času ukazují i čas hvězdný, v orloji je bicí stroj, který každé poledne odbije prvních osm tónů naší státní hymny a po jejich doznění smrťáček 12x zazvoní na zvon; procházka cca 10 minut k romantické vyhlídce Liebeshohe s vyhlídkou na vrch Ostrý, Jezerní horu a Královský hvozd) – Klatovy – Horažďovice – Písek – Tábor – Brno.

Linz bez ubytovani foto 4

ADVENTNÍ MĚSTA – DÍL 2., LINECKÉ CUKROVÍ

07.12.2019 (SO) Odjezd: 07:00 640,- Kč Ludvík Vaverka, Ivana Vaverková
číslo akce: 2019-05

Představujeme Vám druhý díl cyklu Adventní města, ve kterém bychom s Vámi chtěli každý rok navštívit jedno místo s Adventními trhy.

V roce 2018 jsme začali s Vídní, nyní si užijeme Advent v jednom z dalších měst našich sousedů z Rakouska, a to v Linci! 

Zastávka – přes Rosice a Brno – přes České Budějovice - Linec, krátká procházka centrem města hlavního města lineckého cukroví s krátkým výkladem, pak volno k samostatné prohlídce a návštěvě Vánočních trhů – přes České Budějovice, Brno a Rosice – Zastávka. 

Přejít na stránku:
  • 1